Gaddar Dizisi Enver Baltacı Kimdir? Alper Çankaya Kimdir ve Nereli? Hangi Dizilerde Oynadı?

Dizi Haberleri

Gaddar dizisi ile kendinden çok bahsettiren Enver Baltacı karakteri yani Alper Çankaya 1990 doğumlu ve aslen Tekirdağlı’dır. Alper Çankaya çocukluktan bu yana tiyatro ve sinemaya merak salmış ancak 2009 yılında Gazi Üniversitesi İktisat bölümünü kazanıp yarıda bırakmıştır. Daha sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne başlayıp 2017 yılında da buradan mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra hızla sinema ve dizi piyasasına girerek bir çok dizi filmde rol almış ve çeşitli ödüllere layık görülmüştür. Alper Çankaya’nın oynadığı bazı diziler şunlardır: “Vatanım Sensin”, “Yargı”, “Ex Aşkım”, “Baba”, “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?”, “Aile”, “Gaddar” dizilerinde oynadı. Ayrıca Alper Çankaya, “Cam Perde” filmindeki performansı ile 42. İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüne layık görüldü ve Çin operası eğitimi için Shangai Theatre Academy’ye burslu olarak gitmiş olan Alper Çankaya, 2015-2017 yılları arasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda eğitmenlik ve reji asistanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Gaddar dizisi ile kendinden sık sık bahsettiren oyuncu bundan önce de Aile dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile beraber rol almış orada da fazlasıyla sevilmişti. Gaddar’ın eğlenceli mafya bireyi olan Enver Baltacı dizide Dahan’ın yani Çağatay Ulusoy’un kız kardeşi Yağmurla büyük bir aşk yaşıyor ve etrafındaki herkese sevgisini ispatlamaya çalışıyor. Yayınlanan son bölümde ise Yağmur ile evlenecek olan Enver Baltacı’yı düğününde büyük bir süpriz bekliyor!

Gaddar dizisinin ilerleyen bölümlerinde Enver ve Dahan’ı sık sık bir arada göreceğimize benziyor. Çünkü Enver’in babası Yağmur’un yani Enver’in evleneceği kadının peşinde. Dahan ise kız kardeşi Yağmur’u Enver ve babasından uzak tutmaya çalışıyor. Dahan ve Enver düğünde Enver’in babasının adamlarıyla kavga ediyor ve güzel bir ikili oluyorlar.

İşte Gaddar dizisinden bazı fotoğraflar video halinde sizlerle;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir